Naslouchej svému tělu a uzdrav se!

...a více o mně :-)

Jmenuji se Blanka Maxová a můj příběh není ničím výjimečný, podobá se mnoha jiným. Už jako malé dítě jsem věřila, že každý z nás má ve svém životě nějaké zvláštní poslání. Moje bylo stát se primabalerýnou :-­). To aspoň ode mne slyšeli všichni, kteří i přes mé neustálé tanečky, piruety a skoky do provazu, měli ještě potřebu se ptát, čím chci jednou být. Sny o baletu se ale rozplynuly po zkouškách na baletní konzervatoř, kam jsem nebyla přijata kvůli skolióze páteře. Tanec se tak stal “jen” mou celoživotní radostí a vášní, nikoli však povoláním. Paradoxem je, že se moje skolióza za krátkou dobu zcela spravila, ale bylo jasné, že má pro mě život nachystáno něco jiného.

Mojí další velkou vášní byla oblast nekonečna. Věci mezi nebem a zemí. Byla jsem poháněna touhou přijít všem těm záhadám na kloub...marně, ale zato velmi odhodlaně a tak to bude, troufám si tvrdit, po zbytek mého života. Ani dále nebyl můj život ničím příliš překvapivý. Jak to bývá, přes mé vlastní zdravotní problémy, na které klasická lékařská věda neznala odpovědi a přes složité životní situace, jsem se více a více seznamovala se světem energií a byla ovlivněna různými ezoterickými směry, ale i kvantovou fyzikou. Díky Luise Hay a její knize “Miluj svůj život” jsem více než před 20-ti lety začala chápat souvislosti mezi nemocemi, jejich fyzickými příznaky a lidskou psychikou.

To byl také počátek mého zájmu o alternativní medicínu a bylinky. Vše jsem na sobě poctivě testovala. Stala jsem se instruktorkou cvičení, které pomáhalo výrazně navýšit vnitřní energii, začala jsem pracovat s numerologickými rozbory, tarotovými kartami, nechala jsem se zasvětit do Reiky I. a II. stupně. Několik let jsem se věnovala kosmetickým masážím a tehdy mě moje zákaznice upozornily na léčivou sílu mého doteku. Nedokázaly to přesně specifikovat, ale cítily, že masáž ode mne je hřejivá a jiná než od mých kolegyní. Místo, kde jsem pracovala a jeho majitelka, která brala vše velmi komerčně, mi nedávala možnost pracovat tak, jak jsem to cítila a tehdy jsem si také slíbila, že se k masážím vrátím, ale jinak. Tak, aby bylo vše v souladu s mým přesvědčením, abych dosáhla maximálního užitku a léčivého efektu. To se také stalo, když jsem objevila sílu a dokonalost reflexologie. Reflexní masáže jsou skvělou a rychlou metodou pro nastartování ozdravných procesů v těle, a pokud se doplní kvalitními přírodními potravinovými doplňky, působí téměř zázračně.

Stihla jsem toho opravdu hodně, jelikož jsem tvor velmi zvídavý s neutuchající touhou se učit nové a nové věci. Už samotné datum, které si má duše zvolila pro příchod na tento svět (životní číslo 7 a rovina pochopení), mě předurčovalo k tomu, abych zde byla pro jiné lidi a moje vrozená empatie mně nejednou zkomplikovala život, než jsem pochopila, že pomoci se dá jen připraveným a nedá se vnutit po dobrém ani po zlém. V posledních letech se můj pocit, že musím dělat to, co je opravdu “moje” stal natolik silným, že zvítězil i nad potřebou jistoty, kterou jsem do té doby jako matka ­ samoživitelka dvou dětí měla.

Cesta celostní medicíny, alternativních přístupů k léčbě lidského těla i duše spojená s léčivou energií, kterou se snažím vkládat prakticky do všeho, co dělám, se stala směrem, který mě fascinuje a neustále překvapuje svou jednoduchostí a silou. Každým dnem si uvědomuji více a více to, co jsem objevila naplno po narození mých dětí. Rodíme se dokonalí, vědomí, s nekonečným potenciálem. Prostředí, ve kterém žijeme, nás tvaruje a my se začneme přizpůsobovat, ztrácet sebevědomí, pochybovat o svých schopnostech, zavírat se ve strachu před možným zraněním. Náš svět nekonečných možností a schopností se scvrkává…. Ale nezmizí, je stále v nás. Stačí ho jen znovu objevit, což ale bývá v těle, které je zanesené balastem z nevhodné stravy, nezpracovaných nebo potlačovaných emoci a stresu, dosti náročný úkol. Celostní medicína se dívá na tělo jako na celek. Neléčí jen fyzické tělo, ale stejnou pozornost věnuje i psychické oblasti (našim jemně hmotných tělům) a snaží se vše navrátit do harmonie.

Zde jsem našla své naplnění a každý člověk, kterému dokáži pomoci a snad ho i nasměruji k cestě zpět k sobě a svému nekonečnému potenciálu, je pro mě velkou radostí a odměnou. Děkuji Vesmíru a Vám všem, mým milým klientům, díky kterým mohu dělat to, co mám tolik ráda a co dává mému životu skutečný smysl < Mé naplnění >

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Antoine de Saint-Exupéry